Vďaka tomu, že naše pracovisko je súčasťou Polikliniky Medikard, ktorá má 20-ročnú históriu, fyzioterapeutické služby dokážeme účinne kombinovať s infúznou terapiou, poskytovanou v Dennom stacionári polikliniky Medikard. 

Čo ponúkame?

 

 

Terapia Ozónom

Ozónová terapia je vo svete plne využívaná a ako širokospektrálna liečebná metóda je uznávaná od 19. storočia. S masívnym úspechom sa aplikuje pri posilňovaní imunitného systému, má silné antibakteriálne, antivírusové a antimykotické účinky. Pôsobí protizápalovo lokálne i systémovo. Má pozitívny vplyv na poruchy periférneho prekrvenia a hojenie rán. Zvyšuje antioxidačnú obranu organizmu. Lieči únavové syndrómy, potláča prejavi bolesti. Regeneruje celý organizmus. Prispieva k liečbe nádorových ochorení, chronických degeneratívnych chorôb, zlepšuje stavy psychického a fyzického vyčerpania, má regeneračný a energetický efekt po rádioterapii a chemoterapii.

Ozón je plyn, ktorého molekula sa skladá z troch atómov kyslíka. Využitie ozónu v medicíne je veľmi účinné. S úspechom sa ozón využíva v kardiológii, angiológii, neurológii, stomatológii, onkológii, očnom lekárstve, gynekológii, chirurgii, psychiatrii a podobne.

Medicinálny ozón je zmes kyslíka s ozónom, kde podstatnú časť tvorí kyslík. Táto zmes sa používa rôzne, buď ako plyn, ozonizovaná voda, krém alebo olej. Z väčšiny výskumov v Európe a USA na začiatku 20.storočia vyplynulo, že ozónová liečba je veľmi bezpečná a bez vedľajších účinkov.

 • podporuje prekrvenie všetkých tkanív vrátane mozgu, srdcového svalu a ciev dolných končatín – centrálna a periférna ischémia
 • má baktericídny, fungicídny a virucídny účinok – chronické infekcie vrátane intracelulárnych a HIV
 • má imunoreštauračný efekt – autoimunitné poruchy, alergie a pod.
 • má energetický efekt – stavy fyzického a psychického vyčerpania
 • má regeneračný efekt – urýchľuje hojenie rán, zlomenín a podobne
 • má protinádorový efekt – je dokázaný vzostup tumor nekrotizujúceho faktora
 • aktivuje imunitnú odpoveď a látkovú výmenu bunky
 • aktivuje erytrocyty – zlepšenie prietokových vlastností a transportu kyslíka v tkanivách
 • aktivuje enzymatické antioxidanty a radikálové zametače – spomalenie stárnutia, likviduje zápal

OZÓNOTERAPIA má viacero foriem aplikácií, ktoré závisia od konkrétnej diagózy. Vzhľadom k problému sa volí jedna, prípadne kombinácia viacerých foriem aplikácií:

 • Aplikácia ozónu subkutánne alebo intramuskulárne

Pri tejto aplikácii sa natiahne ozón požadovanej koncentrácie do injekčnej striekačky a následne je aplikovaný subkutánne alebo intramuskulárne na bolestivé miesto. Pôsobí protizápalovo a uvoľňuje spazmy svalov.

Indikácie: artritída, artróza, migréna, bolesti chrbtice, bolesti kĺbov

 • Aplikácia ozónu intravenózne prostredníctvom infúzie

Ozón sa nasýti do základného fyziologického roztoku (NaCl). Následne sa podáva vnútrožilovou aplikáciou prostredníctvom infúzie. Doba aplikácie je 10-15 minút.

Indikácie: akné, akútna a chronická vírusová infekcia, alergia, alzheimerová choroba, astma bronchiale, diabetes melitus, hepatitída, herpes simplex, chronická obštrukčná choroba pľúc, chronické bakteriálne infekcie, chronický únavový syndróm, infekcia súvisiaca s nákazou vírusom HIV, kardiovaskulárne choroby, kvasinková nákaza, leukémia, migréna, mozgová skleróza, mŕtvica a strata pamäte, mykózy, opar, pásový opar, parazitárne infekcie, parkinsonova choroba, periférne vaskulárne choroby, starecká demencia.

 • Aplikácia ozónu lokálne / pitie ozonizovanej vody

Ozón je možné nasýtiť aj do vody. Pacienti si odnášajú ozonizovanú vodu domov v sklenených fľašiach, kde ju používajú lokálne na liečbu akné, jaziev po ožarovaní, komplikáciách pri hojení rán, mykózach, opare, pásovom opare, sínusitíde, stomatitíde (zápal sliznice dutiny ústnej), vredoch predkolenia, preležanín (dekubitov). Alebo ju používajú na pitie pri gastrointenstinálnych chorobách, vredoch žalúdka a dvanástnika, zápale hrubého čreva.

 • Aplikácia vakov

Na túto procedúru sa využívajú špeciálne vaky, ktoré sa nasadia na postihnutú obnaženú končatinu pacienta. Z vakov sa odsaje vzduch a naplnia sa ozónom. Takto ozón pôsobí transdermálne a napomáha vyčisteniu chronických rán a tým prispieva k ich rýchlejšiemu hojeniu. Doba pôsobenia je 30 minút a opakuje sa v 6-tich sedeniach.

Indikácie: komplikácie pri hojení rán, mykózy, vredy predkolenia, preležaniny (dekubity) 

Terapia vysokodávkovým vitamínom C

Vitamín C má vo všeobecnosti viac ako 20 pozitívnych vplyvov na ľudské telo. K najznámejším patrí podpora imunitného systému. Len vysoké dávky podané prostredníctvom infúzie však dokážu zabezpečiť takú koncentráciu tohto vitamínu v krvi, ktorá má nielen preventívny, ale aj liečebný efekt.

Vitamín C je vo vode rozpustný vitamín, ktorý sa vstrebáva do krvi priamo v hornej a strednej časti tenkého čreva. Užiť príliš vysokú dávku „céčka“ nemá veľký význam. Na 100% sa vstrebe v dávke do 200mg. Pri jednogramovej dávke sa ho vstrebe menej ako 50%. V stene tenkého čreva je molekulárny aktívny systém prenášačov, ktoré zabezpečujú vstrebávanie vitamínu C do krvi. Týchto prenášačov je obmedzené množstvo. Ak teda užijeme vysoku dávku vitamínu C ústami, do krvi sa ho dostane len obmedzené množstvo. Ak sa telo nachádza v akomkoľvek nerovnovážnom stave bez ohľadu na príčinu, mnohonásobne rastie potreba zvýšenej koncentrácie vitamínu C v plazme. Dostatočná koncentrácia sa však dá dosiahnúť jedine priamym podaním vitamínu C do krvi.

 

Indikácie:
Oxidačný stres, prepracovanosť, únavový syndróm, akútna fáza zápalového ochorenia, choroby spojené s poruchou imunitnej reakcienapr. astma, rôzne vírusové a bakteriálne infekcie, alergické a autoimunitné ochorenia, pri pásovom opare. Vitamín C v infúziách môžeme určite odporúčať aj v období rekonvalescencie po dlhotrvajúcich ochoreniach rôzneho pôvodu a po operáciách na podporu hojenia rán. 

Infúznu terapiu podáva vyškolená sestra. V prípade priamej aplikácie ozónu pod kožu alebo do svalu (v mieste bolesti), túto aplikáciu vykonáva skúsený lekár.

 

Cenník doplnkových infúznych terapií nájdete tu

 

Informujte sa o možnostiach infúznej liečby u fyzioterapeutov, alebo sa objednajte priamo na emilovej adrese medikard@gmail.com alebo telefonicky 0918 555 514.